24 июня 2018, Вс | 23:49
День изобретателя и ...
Все праздники сегодня
1 USD = 26.24 грн.
1 EUR = 30.56 грн.
Конвертер валют
 


Акція до Всесвітнього дня боротьби із гепатитами

Добавлено: 2017-07-31 09:38:35 | Коментариев: (0)

«Подібні заходи дуже важливі для жителів нашого міста, оскільки профілактичні акції дають змогу всім бажаючим пройти безкоштовне експрес-тестування та дізнатися вичерпну інформацію про небезпеку вірусних гепатитів, - розповіла заступник міського голови Ольга Настіна. – Після таких просвітницьких заходів містяни уважніше дбають про своє здоров’я і намагаються регулярно проходити медичне обстеження, що дає можливість своєчасно виявити гепатит та успішно провести лікування хворого».

Експрес-тест дає змогу на протязі 15хв. дізнатися попередній результат скринінгу. Взяти участь в акції мали змогу всі бажаючі. Також були запрошені хворі на гепатит С, які поділилися з присутніми своїми історіями.

Нагадаємо, на обліку в Білій Церкві перебуває 676 осіб: 160 людей лікують гепатит В, 516 пацієнтів – гепатит С.

Всього в Київській області (станом на кінець липня) на обліку перебуває 5 394 особи: 3 927 людей мають діагноз гепатит С, 1467 – гепатит В.

«По оцінкам ВООЗ, тільки на гепатит С інфіковано 5% населення України, - розповідає Ігор Козак, організатор акції та менеджер проектів ВБО «Конвіктус Україна». – На жаль, більшість хворих не знає про свій діагноз і продовжує інфікувати своїх рідних та близьких, тому ми закликаємо дбати про здоров’я та регулярно проходити обстеження на гепатити».

Захід організовано МФ «Альянс громадського здоров’я» спільно з ВБО «Конвіктус Україна» за підтримки Білоцерківської міської ради, а саме міського голови Геннадія Дикого та управління охорони здоров’я.

У ході заходу взяли участь заступник начальника управління охорони здоров’я міської ради Людмила Гадіяк, представники громадськості та журналісти місцевих ЗМІ.

Довідка від управління охорони здоров’я: «Конвіктус» - це неурядова організація, яка працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні, надаючи підтримку уразливим верствам населення для покращення якості їхнього життя та здоров’я. Щороку ВБО «Конвіктус Україна» проводить близько 14 000 тестувань та надає профілактичні послуги більше ніж 15 000 особам із числа груп ризику.

Вірусний гепатит А – це гостре інфекційне захворювання із ураженням печінки. Найчастіше ним хворіють діти, це типова хвороба брудних рук.

Інфікування можливе через потрапляння вірусу у питну воду, місця купання, харчові продукти, на руки, іграшки, жувальні гумки, білизну тощо. Можливе перенесення вірусу і мухами.

Як уникнути зараження вірусом гепатиту А?

1. Використовувати для пиття та миття посуду лише кип'ячену воду (воду кип'ятити не менше 10 хв., дати відстоятися).

2. Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду із незнайомих джерел водопостачання.

3. При неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі мати із собою запас питної води.

4. Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, для споживання дітьми – обдати окропом.

5. Важливо суворо дотримуватися правил особистої гігієни – обов'язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету; не користуватися загальним рушником, носовичком, посудом, тощо.

6. Також від вірусу гепатиту А існують вакцини.

Вірусні гепатити В, С – інфекційні захворювання із переважним ураженням печінки та тяжкими ускладненнями. Це різні хвороби, які викликаються різними збудниками (віруси В, С). Спільним для них є механізм зараження.

Джерелом вірусних гепатитів В, С є хворі будь-якою формою гепатитів В,С а також хворі із безсимптомною формою хвороби. Останні є основним джерелом інфікування.

Передаються гепатити В, С через кров або інфіковані нею слину, лімфу, вагінальні виділення, сперму, материнське молоко, сльози, піт та інші секрети і забруднені ними шприци та предмети побуту (загальні леза для гоління, ножиці, манікюрні та педикюрні набори, пемзу, мочалки, зубні щітки, гребінці). Можливе зараження при проведенні проколювання вух, татуюванні, обрізанні, які проводяться не одноразовими інструментами.

Крім того, передача вірусних гепатитів В, С може відбуватися від матері до дитини під час пологів при наявності у матері, в цей час, збудника в крові. При зараженні вірусом гепатита В у ранньому дитячому віці вірусоносійство розвивається приблизно в 70-90% випадках, в тей час як при інфікуванні дорослих лише біля 5%.

Тривале вірусоносійство приводить в результаті до раку печінки або цирозу. В першу чергу це відноситься до хворих, інфікованих в дитинстві.

До групи підвищеного ризику інфікування вірусами гепатитів В і С відносяться медичні працівники, які виконують оперативні втручання чи працюють із донорською кров’ю, працівники, які надають перукарські  послуги , роблять пірсинг та  татуювання та особи, яким надаються ці послуги.

Що необхідно знати, щоб уберегтися від зараження вірусним гепатитом В,С?

1. Не користуватися чужими і не дозволяти іншим користуватись своїми особистими предметами гігієни, на яких може залишатися кров. Навіть у мікроскопічній кількості вона може стати джерелом інфікування (зубна щітка, леза для гоління, інструменти для манікюру, педикюру, мочалки, гребінці тощо). Ці предмети повинні бути індивідуальними.

2. Не вживати наркотики, адже є постійна загроза інфікування вірусними гепатитами В, С та ВІЛ-інфекцією/СНІДом (при користуванні чужими шприцами, голками, посудом та іншими засобами).

3. При наявності у сім’ї дорослого хворого на вірусний гепатит В або С, його статевому партнеру рекомендується використовувати латексні презервативи.

4. При наявності статевих зв’язків більш ніж із одним  партнером необхідно користуватись латексними презервативами при кожному статевому контакті (так як сперма є однією із небезпечних біологічних рідин).

5. Перед тим, як зробити татуювання чи пірсинг, подумайте про ризик для Вашого здоров’я. Переконайтеся, що працівник, який робить татуювання, використовує одноразові інструменти.

6. Виконати профілактичну вакцинацію за рекомендацією лікаря.

Одним із найефективніших профілактичних заходів є імунізація проти гепатиту В.

Введення вакцини спричиняє появу специфічних антитіл, які забезпечують захист від цього захворювання.

Стандартний курс вакцинації проти гепатиту В складається із трьох щеплень.

Перші два можуть розглядатися як початкові дози, у той час як третя покликана підсилити вироблення антитіл у щеплених і забезпечити багаторічний захист від вірусу.

Існує цілий ряд причин, через які  медики радять, у обов’язковому порядку прищеплювати дітейіз самого раннього віку, від гепатиту В:

• поширення інфекції набуває останнім часом характеру епідемії, так що ризик заразитися дуже високий, а знизити його можна тільки за допомогою щеплення;

• гострий гепатит В може переходити у хронічну форму, тобто давати віддалені, дуже важкі ускладнення у вигляді раку або цирозу печінки, що призводить до інвалідності і смерті у дитячому віці;

• навіть якщо щеплена дитина буде інфікована, захворювання буде протікати у легкій формі, а одужання настане набагато швидше і без усяких наслідків для здоров’я малюка.

Багато батьків помилково вважають, що щеплення проти гепатиту В їх дітям не потрібне, тому що їм просто ніде заразитися: вони виховуються у благополучній родині, наркотики не вживають. Це фатальна помилка. Діти можуть контактувати із чужою кров’ю, яка може бути носієм небезпечного вірусу вмедичному закладі, дитячому садку, на вулиці, у перукарні:  дитина може побитися, вдаритися, хтось її вкусить; на вулиці дитина може підібрати використаний шприц і безліч інших чужих предметів; заразитися можна у перукарні при випадковому порізі забрудненими чужою кров’ю ножицями. Від зараження не застрахований ніхто. Так що батьки повинні розуміти, що щеплення проти вірусного гепатиту В дуже корисне і потрібне усім дітяміз самого народження. Недарма у календарі щеплень воно значиться одниміз перших.

Після одноразової вакцинації імунітет утворюється лише на невеликий проміжок часу. Для формування тривалої несприйнятливості необхідне щеплення від гепатиту, що складається із 3-ох доз вакцинації.


 


Отзывы:


Нет отзывов

Оставить свой отзыв

Оставлять отзывы и комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
Войти | Зарегистрироваться
 
По вопросам размещения рекламы,
регистрации в каталоге предприятий,
созданию и продвижению сайтов
belca@belca.com.ua